Plukė

Tai poni klasės kumelė. Ji mūsų šeimoje atsirado dėl jauniausios dukters. Smulkutei mergaitei buvo sunku joti dideliu suaugusiu žirgu, o joti, vaje, kaip norėjo. Pagelbėjo viena pažįstama. Taip mūsų šeimoje atsirado dar vienas arkliukas.
Plukė, tarsi didelio žirgo sumažintas variantas. Jos ūgis ties gogu 1,25 metro, bet būdas – daug aukštesnis. Mažas arkliukas, bet kiek ji turi savyje energijos, užsispyrimo ir „parako“. Vadovauja kumelių bandai, kartais pagalvoju ką aš daryčiau be jos, juk visų naujų žirgų įvedimu į bandą rūpinasi Plukė. Ji prižiūri, kad „naujokų“ neskriaustų kiti, to daryti neleidžia net gi Balzamui su Wanesa, „pastatyti juos į vietą“ gali tik ji. Vėliau kai nusistovi hierarchinė linija, Plukė nustoja taip aktyviai jais rūpintis.
Daug laiko, trijų metų, reikėjo kol Plukė įsileido į savo pasaulį jauniausią mano dukterį. Mergaitė labai norėjo nuosavo arkliuko. Vietoj to ji gavo piktą , ant jos puldinėjančią ir nepaklusnią kumelę. Bet kantrybė ir didelis noras draugauti su šiuo žirgeliu buvo apvainikuoti. Dabar smagu iš šono žiūrėti kaip draugauja Jogailė ir Plukė. Mergaitei nereikia žąslų, kad ją suvaldytų, Plukė jos besąlygiškai klauso. Nueina į ganyklą , pasiėmusi bet kokį virvagalį, pririša jį prie vienos pusės kantaro, prie kitos, užšoka ant jos, basais kojų kulniukais pakutena Plukei šonus ir jau lekia šuoliais per ganyklą…
Aišku, kad prigimties nepakeisi, todėl kartai vis dar išlenda vienas kitas „ragelis“.
Užsispyrusi kaip asilas, jei užsimanys ko, tai kovos iki tol kol bus vilties nugalėti, nepripažįsta Wanesos kaip lyderės, todėl kiekvieną kartą, esant galimybei, bando perimti iš jos lyderės poziciją, tačiau be galo atsidavusi tiems, kuriuos myli. Štai tokia mūsų Plukė.